Breadcrumb Image
Zkvalitněte si spánek díky saunování
Úvod Aktuality Aktuality a články Zkvalitněte si spánek díky saunování
20 Dub 2022  /  by petr.pohan   /   0 Comments

Užívejte si saunování u sebe doma

Slyšeli jste o domácím wellness? Mít doma svou vlastní saunu se opravdu vyplatí. Můžete si dopřávat zasloužené relaxace kdykoliv jen budete chtít. A to za plného soukromí, jen s těmi lidmi, které máte rádi.
Pořizovací náklady nejsou nejmenší, rozhodně se vám ale brzy vrátí nejen v podobě lepšího zdraví a kvalitnějšího spánku. Koupě a instalace vlastní domácí sauny je investice a aby se vám vyplatila, měli byste vybírat opravdu pečlivě. Ideální je, pokud si můžete saunu vyzkoušet za plného provozu. Jen tak poznáte, ve které se cítíte nejlépe.
 

Relaxování v sauně pro lepší spánek

Pravidelné používání sauny má celou řadu zdravotních benefitů. A mnoho z nich souvisí také s naším spánkem.

 

Relaxování v sauně pro lepší spánek

Při saunování uvolňuje tělo různé hormony. Například beta-endorfiny, které nám pomáhají zmírňovat bolest, či dynorfin, což je opiát až 300× silnější než morfin. Zvyšuje se také hladina serotoninu, díky kterému se cítíme v pohodě a klidně, lépe se soustředíme a jsme méně úzkostliví. Velmi důležitý je ale především hormon melatonin. Ten totiž souvisí přímo s naším spánkovým cyklem. Pro kvalitní spánek je dostatek melatoninu v těle nezbytný. Díky melatoninu spíme kvalitně a po probuzení se cítíme dobře odpočinutí.
 

Saunování pomáhá od bolesti a křečí

Trápí vás bolesti hlavy, menstruační bolesti, bolesti zad? Máte unavené končetiny či vás občas potrápí i křeče? Je jasné, že tyto problémy vám mohou od kvalitního spánku odpomáhat. Naštěstí vám s nimi dokáže pomoci právě sauna.

 

saunovani pomaha od bolesti

Při pobytu v sauně dochází k eliminaci svalových křečí, zmírnění bolest svalů, hlavy, zad i dalších typů bolesti. Pokud budete saunu používat pravidelně, již brzy si všimnete výrazného zlepšení. A bez bolestí a nepříjemných tlaků či křečí se vám bude snadněji usínat a lépe spát.
 

Tělo bez toxinů spí lépe

Jedním z úžasných účinků saunování je tzv. detoxikace. Každý den se v našem těle nahromadí spousta toxinů a škodlivých látek z ovzduší či přijímaných potravin. Ty zatěžují náš organismus a oslabují imunitní systém. Jsme pak náchylnější k nemocem, trápí nás bolesti hlavy, svalů či kloubů, špatně spíme a cítíme se neskutečně unavení.
Dobře na tom při zaplavení toxiny nejsme ani po psychické stránce, jsme podráždění a trpíme úzkostmi. Detoxikace v kvalitní sauně našemu tělu od těchto škodlivin uleví a tím zlepší náš stav, fyzický i psychický.
 

Sauna vás zbaví stresu a napětí

Právě stres, napětí a úzkost jsou nejčastějšími příčinami, proč nemůžeme usnout nebo proč se v noci často budíme. Pokud spíme příliš lehce nebo dokonce přerušovaně, nedokáže naše tělo dostatečně zregenerovat. A i po několika hodinách spánku se cítíme unavení.

 

Sauna vás zbaví stresu a napětí

Při pobytu v sauně se ale uvolní naše tělo i mysl. Dokážeme na chvíli zapomenout na všechny problémy a v klidu se oddávat relaxaci. Napětí v těle odpadne a cítíme se klidní. Vyzkoušejte to na vlastní kůži a uvidíte, že jste ještě nikdy neusnuli tak snadno a rychle a nespali tak vydatně jako po pobytu v sauně.

 

Leave a Comment

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *